Úvod > Obec > Dračice z Bukvice

Dračice z Bukvice

21. března 2009  jsme se sešli na akci " Vítání jara", které společně s místním SDH  pořádal OÚ Bukvice. K poslechu a tanci nám hrál pan Pokorný z Jičína na varhany. Nejprve nás bylo poskrovnu, ale večer se začala místnost zaplňovat. Přišli mezi nás i noví občané Bukvice, kteří zde koupili nový dům. Všichni byli v dobré náladě  a tak zde  vznikl nápad, aby se místní ženy daly dohromady a předvedly mužům, jak se umí také bavit a že si umí za sebe udělat srandu. S nápadem přišla místostarostka, že by mohly nacvičit nějakou srandu na Oslavu 120let založení SDH Bukvice, která se měla konat 20. června 2009.

10.dubna se sešlo 14 žen ve věkovém složení od 13 - 60 let. Padl návrh nacvičit skladbu od Michala Davida "Poupata", na kterou se kdysi cvičila spartakiáda na Strahově. Zkoušky byly každý týden. Během těchto zkoušek pak vznikla další skladba, která směřovala na vesnickou tématiku. Nejznámější film Zdeňka Trošky " Slunce, seno"

Nacvičovalo se každý týden, kde se dalo. V zasedací místnosti OÚ, na louce. Všichni čekali  co se bude dít. Začali se připravovat POZVÁNKY  a museli jsme se nějak jmenovat. Nejlepší nápad měl pan Sytný. Když nás viděl jak nacvičujeme tyto skladby za jeho domem, tak nás nazval "Dračicema". Tím vznikl název DRAČICE z Bukvice.