Úvod > Obec > Historie > soutěže > Soutěž „Vesnice roku 2008“

Soutěž „Vesnice roku 2008“

Obecní zastupitelstvo opět rozhodlo přihlásit se do soutěže, v níž nejde ani tolik o vítězství, ale především o propagaci obce v kraji i v celé republice.

Starostka obce přepracovala požadovanou Charakteristiku obce a přihlásili jsme se do 14. ročníku soutěže. Krajského kola se zúčastnilo 39 obcí. Říkali jsme si, že nemáme šanci. 13. 6. ve večerních hodinách zavolal předseda hodnotitelské komise starostce a oznámil, že jsme vítězi krajského kola a že slavnostní vyhlášení proběhne 23. 8. 2008 v 10,00 hodin v Bukvici.

Obec Bukvice získala zlatou stuhu, titul: „ Vesnice Královéhradeckého kraje roku 2008“ a 1 milión Kč. Postoupila do celostátního kola soutěže a byla nejmenší ze všech z celé České republiky. Vesnice Bukvice se 138 obyvateli soutěžila s obcí, která měla přes čtyři tisíce obyvatel.

Obec Bukvice získala v celostátním kole mimořádné ocenění „za cílevědomý přístup ke komplexnímu rozvoji obce“. Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo ve vítězné obci Lidečko ve Zlínském kraji, na Valašsku.

Zástupci oceněných obcí byli pozváni 2.prosince 2008 do Senátu ČR, na Pražský hrad k prezidentu republiky a do Poslanecké sněmovny ČR.

Soutěži věnovaly velkou pozornost sdělovací prostředky. 14. ročník soutěže byl náročný, ale radostný.