Drobečková navigace

Úvod > Obec > Hasiči

SDH Bukvice

Místní Sbor dobrovolných hasičů vznikl v roce 1889. V roce 1989, kdy oslavil 100 let,  byla vydána brožurka. Na výřez činnosti SDH se můžete podívat v této fotogalerii.

Místní hasiči se každý rok zúčastňují okrskových soutěží (na tričkách mají natištěný znak obce),hasiči a pokud se dobře umístí, tak postupují do téže okresní.

V roce 2006 se I. kolo okrskové soutěže konalo 26. května v Hlásné Lhotě. Bukvické družstvo žen zvítězilo (soutěže se zúčastnily celkem dvě ženská družstva). Mužské družstvo skončilo na 7. místě z celkově zúčastněných 10 družstev. Prvenství žen znamenalo postup na soutěž okresní, která se konala v měsíci červnu na sportovním stadiónu v Jičíně. Celkem soutěžilo 7 ženských družstev. Bukvické dívky vybojovaly krásné 3. místo. V soutěži jednotlivců se děvčata umístila na 1. a 2. místě.

hasiči-akceV roce 2007 se okrsková soutěž konala 2.června v Čejkovicích. Soutěže se zúčastnilo 9 mužských a 3 ženská družstva. Ženy se opět umístily na skvělém 1. místě, a proto postoupily do 2. okresního kola, které se konalo opět v Jičíně. Štěstí přálo a ženské družstvo se umístilo na 2. místě. V jednotlivcích získala děvčata zlatou a stříbrnou medaili.